[Česká verze (Windows)] [Ceska verze (ASCII)] [English version]

Amatérská fotografie
Miroslav Najman

Všechny fotografie má na svědomí fotoaparát PRAKTICA super TL a moje maličkost. Film používám zpravidla Fujicolor ISO 400. Detaily jsou fotografované pomocí mezikroužků (předsádka). Snímky jsou dále zpracovány v běžném fotolabu na formát 9 x 13 cm. Z těchto kopií jsou posléze snímány obrázky pomocí skeneru.


Muchomůrky na výsypce povrchového lupkového dolu Hořkovec.
Ta největší měla čtvrt metru v průměru.


Socha svobody v Kodani a východ slunce na trajektu Dánsko - Švédsko.


Radnice v Oslo, letecký pohled na Oslofjord a ledovec Jostedalsbreen (Norsko).


Malá kolonie slunéček sedmitečných. Nadmořská výška 934 metrů, nejvyšší kopec Doupovských hor, kóta Hradiště. Ty malé potvůrky byly zalezlé na samém vrcholu. Že jim tam nebyla zima ?


Babočka paví oko na louce kousek od Vrchlabí, včela na zahradě na Malé Skále u Turnova a hlemýždi tamtéž. Zvonek je z Doupovských hor.


Opuštěná podzimní chmelnice. Rakovnicko.


Na prvním obrázku je západní část mého bydliště. Na tom druhém to snad každý pozná. Oba pohledy jsou z paluby L 410 OK-WYI.


Vzletová a přistávací dráha 22 v Praze - Ruzyni během Aerosalónu.


Dva alternativní pohledy z paluby letounu Beechjet 400 OK-UZI.


K ohni mě vždy přitahovalo něco magického. Už odmalinka. První obrázek je pohled do obyčejného kotle na uhlí před přiložením, na tom druhém je vidět spalovací komora kotle na dřevoplyn v akci. Na třetím je obyčejný krb, svařený ze železného plechu a zapuštěný do země.


Vánoce.


Krkonoše.


Mám rád také různé jevy na obloze. Tento západ slunce je zabrán poblíž letiště Ruzyně u radionavigačních majáků. Čas expozice 1/8 sekundy, z ruky, bez stativu. Kdybych neměl v sobě pár panáků a nebyl udýchaný po jízdě na kole, určitě bych to rozmazal.


Dopolední obloha v Krkonoších a noční scenérie na Turnovsku.


A ještě pár západů slunce...


Miroslav Najman
e-mail: mina@ure.cz